BLOG facebook
Sağlam Hearthstone+overwatch

Sağlam Hearthstone+overwatch
Last update: 26-11-2017

New seller
Offline
Purchased Expansions :
Hepsi var ve yapıldı
Dust Amounts :
1970
Cardback Amounts :
44
How many Legendary Cards? :
59
Other Games in Battle.net Account
Tell us about the other games in your Battle.net Account. :
Overwatch
Server :
EU

Ad Details

Hearthstone çıktığı günden beri oynuyorum, hesaba hiç para aktarmadım sadece oynayarak kastım herşeyi. Tüm adventurelar var ve yapıldı. Legend kard arkalığıda var. Hunter ve Warlock golden(500+win). Diğer herolar 250-300 arası win. Şuan Rank 6.

Bundan 5-6 ay önce overwatch'da aldım. Origins edition. Şuan 2700 puan.

Artık oyun oynamıyorum, paraya ihtiyacım var ve gayet ucuza satıyorum.

Özel olarak ss isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Price : 400,00 TL
You can ask all of your questions, related to the sale, here. You can not add or ask for personal information. Your comment will be shortly reviewed before it's published.

10/12/2017
00:01

V.C

 

hocam 250 tl verebilirim. İşini görürse haber edersin.

07/10/2017
09:11

B.U

 

Hesabı alacağım senin bu durumları ortadan kaldırmanı bekliyorum. Gizli sorunun ne olduğunu kesinlikle öğrenmelisin.

07/10/2017
09:11

 

Gizli soru olayını hallettim, biliyorum gizli soruyu, blizzardın desteğiyle konuştum adamlar bayağı bir yardımcı oldu, kurtarma koduyla ilgili bir şey bilmiyorum ama.

07/10/2017
01:25

B.U

 

Canlı destek ile iletişime geç o sana yardımcı olur

07/10/2017
01:25

 

tamam hocam yarın akşam halletmeye çalışayım bu durumları

07/10/2017
01:00

B.U

 

Ben canlı destek ile konuştum da gizli soru ve kurtarma kodu olmadan satış yapmana izin verilmeyecek ayrıca kimlik numaran da mevcut değil. Bu şartlarda satış yapman imkansız

07/10/2017
01:00

 

nasıl öğrenebilirim ki gizli soru ve kurtarma kodunu? kimlik sorun değil yüklerim

06/10/2017
23:07

B.U

 

Tamam kardeşim online mısın??

06/10/2017
23:07

 

evet

06/10/2017
18:35

B.U

 

Hmmm sen direk maili de vereceksin yani. Gmail mi hotmail falan mı? Bide telefon numarası üzerine kayıtlı mı? Blizzarda yada maile?

06/10/2017
18:35

 

Telefon kayıt değil, mailime kayıtlı o kadar

06/10/2017
17:26

B.U

 

Siteye yatıracağım site aracısı bilgileri kontrol edecek doğru mu değil mi diye senin hesapla ilanda yazanların sonra bana verecek. Seninde hesabına yatiracak parayı ama sen şimdi gizli soru ve kurtarma kodu hakkında bir bilgim yok dedin o biraz sıkıntı

06/10/2017
17:26

 

Abi benim maili verdikten sonra ne fark ediyor ki anlamadım. Battlenete girdim gizli soru veya kurtarma koduyla ilgili hiçbir şey bulamadım.

06/10/2017
14:25

B.U

 

Kardeşim gizli soru ve kurtarma kodunu falan da hatırlıyorsun değil mi? Bide isim değiştirme hakki var mi battle.net hesabında eğer bunlar varsa birazdan parayı çekip hesabı alırım.

06/10/2017
14:25

 

İsim değiştirme hakkı var, gizli soru ve kurtarma koduyla ilgili bir bilgim yok, ilk kez senden duyuyorum. Ve bu arada bilgin varsa bu siteyle ilgili, ben paraya nasıl ulaşacağım?

06/10/2017
10:59

B.U

 

Hocam 54 Legendary yazıyor ama 39 Legendary gördüm ben ss de ? Bir de Card Back ss lerini rica edebilir miyim ?

06/10/2017
10:59

 

Kusura bakma wild'ların sslerini almamışım. Hepsini atıyorum tekrardan. Ayrıca 1 legendary daha açtım ve 1970 dust var şuan. http://dosya.co/j0ysti8iiexb/ss.zip.html

26/09/2017
12:05

Ö.K

 

Kardeşim bana ulaşırmısın mesaj olarak senle konuşmam lazım !

26/09/2017
12:05

 

Hocam nasıl mesaj atılır bilmiyorum, bir tek buradan konuşuluyor sanırım.

20/09/2017
06:34

B.U

 

Az önce ki mesajim düzgün olmamış kusura bakmayın. Ayın 25i gibi alabilirim eğer ss atabilirseniz. Öncelikle hangi herolar var ? Tyrande yada Arthas gibi varsa ss olarak ayrıca overwarcth ss i ni ve Legendarylerin ss ini falan atarsan sevinirim. Tabi kaç kart var kaçı golden bunları da merak ediyorum sslerle paylaşırsan ve Eğer ciddi anlamda güvenilir biriysen daha sonra hesabina extradan 1 yıl sonra hediye olarak para havale edebilirim. Merak ettiğim bir konu daha var metada ki deckler yapilabiliyor mu? Bu soruların cevaplarını verirsen sevinirim dostum şimdiden günaydın :)

20/09/2017
06:34

 

Günaydın, herolardan bir tek rogue'un ki var ama Arthas'ı 1-2 güne açarım. Paladin'de çok kart eksiği var diğer classlar da o kadar eksik yok. Gereksiz kartları hep dustlıyorum, iyi kartların çoğu var. Golden kart olarak 5-10 tane rare var, diğer goldenları hep dustladım. Metada ki decklerin bir kısmı yapılıyor, bir kısmı için 1-2 kart eksiği var. Şuan 1400 dust var 1-2 güne 1600 olur legendary gibi bir şey açabilirsiniz isterseniz. Hs için tüm legendary ve epiclerin, ow için tüm karakterlerin skinlerini ss attım linkten dosyaya ulaşabilirsiniz. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz. "Eğer ciddi anlamda güvenilir biriysen daha sonra hesabina extradan 1 yıl sonra hediye olarak para havale edebilirim." Valla uzun süredir hediye almıyorum birisinden, ama güven konusun da herhangi bir kötü düşünceniz olmasın. Zaten bilmiyorum bu site de nasıl oluyor işler ama öyle bir şey yapacak birisi değilim. Ss linkini aşağıya bırakıyorum iyi günler. http://s6.dosya.tc/server11/b27cap/ssler.zip.html

 • Buyer purchases any product after making the payment. The payment will be hold on GGorQQ system.

 • The seller will be invited to GGorQQ website via E-Mail/SMS and website notification. When the seller is online, the buyer is also invited to our website. 

 • The seller is given 24 hour time period to complete the transfer. After this time, the buyer has a right to cancel the purchase. 
 • When both seller and buyer are present at our lvie chat, the seller will be asked to complete security steps. (National ID and details of the product sold)

 • When seller completes these steps, the product information (Account details) are given to the buyer and the buyer is asked to check the product(Account) to confirm the sale. 

 • When the buyer confirms, the product is transferred to the buyer.

 • In the end, the money is transferred to the seller. 

For each sale, %10 sale commission will be deducted from the selling price. If you want to recieve a fixed amount, you should add %10 to it while you are creating your ad.

We don't purchase any accounts at any circumstances. 

No you can't. Any sale that contains personal information will be canceled. 

In order to make a sale on our website, you have to provide us with your National ID or Passport. Without these documents, It's not allowed to make any sales on our website. These documents will be kept in our database In case of any legal problems may occur If the seller tries to take the sold product(Account) back. In this case, GGorQQ will share your personal details with the legal authorities. Any fake documents will be noticed and the users will be banned forever. 

1: You need to click the category you wish to sell a product, and click the "Sell" button.


 

2: Read the sales rules at the top of the page

3: Then fill in the required parts.


 

4: Upload a picture that fits your product.

5: Click "Sell" to complete.

You can view and edit your sales on "My Account" page.

You can observe other sales and search through Google to set a price to your sale. Please don't connect to our live chat to ask for a price. 

After you create a sale on our website, It'll be reviewed and confirmed in 5-15 minutes. Don't connect our live chat to get your sale confirmed before waiting. 

Our website has a great number of visitors every day. However, the time your product will be sold depends entirely on your price, quality of your sale, and your response time to the comments. 

Once there has been a comment to your sale, you will be sent private message and E-mail. You can reply the comments by clicking the link in the message or simply by clicking on your sale on our website. Your reply will be shown after a brief time of approval. 

The commenter will also be notified through private message and E-Mail.

When one of your items are sold, we will instantly contact you. Then we'll ask you to follow the steps below;
 

 • Using the "Update" option for your sale, you'll need to fill the details of your sale.
 • If you haven't sent us earlier, we'll ask you to send us Photo of your ID/Passport/Driver's Licence.
 • Then you'll deliver your Item/Account to us. And we'll deliver it to teh buyer.

After these steps, your sale will be complete and your credits will be added to your balance. You can contact our Live Support 24/7 for any further assistance. 

Money you earned from your sales will be added instantly to your balance. If you wish to withdraw this amount, you can click on "Withdraw Balance" from your user menu. After filling the required fields, click on "SUBMIT" to place your request. 

 

Your balance will be transferred within 24 hours.

 • You can ask the seller anything you want on the comment section. (You can't share any personal information, link or trade offers)
 • The comments will be sent to the seller via E-Mail. However, you may select the SMS checkbox to send an SMS to the seller for the price of: 0.15$
 • You will be notified via E-mail and website notification when there's a reply to your comment. 
 • You can simply purchase by clickin on the 'BUY' button when you get a confirmation from the seller. 
 • GGorQQ act as a intermediary on all orders. The seller must provide secret questions of the account and national ID before the sale goes through. We also record all transaction history, IP records, order history of users. If a user tries to scam another, we'll easily take action against the mentioned accounts. 
 • If you experience any negative outcome after the sale(account theft, getting banned, etc.) we'll contact the other party and will do our best to solve the issue peacefully.
 • If the wrongdoer party is unresponsive or negative against our efforts, GGorQQ will take action against the mentioned accounts.

GGorQQ only acts as a middleman on transactions and its sole responsibility is to make the transfers as safe as possible. GGorQQ can't be held responsible for any negative behaviour someone else's doing.

You can ask all of your questions under the sale you're interested in. All of the sales are anonymous on our website so if you add any comments that include your personal information will be declined. Your comments are manually checked before they're live, it takes up to 15 minutes.

When you buy an account/item from another user, we send SMS/e-mail to the seller. A 24-hour period will be given to seller to complete the process. When the seller is ready and online on our website, we will contact you and complete the transaction. Both buyer and seller must be simultaneously online for transaction to go through.

During the transfer of the account, we'll provide you with the ID-Password of the account and let you check in-game. If the account is any different than promised in the sale, you can cancel the order. Your balance will be transferred back to your GGorQQ account.

In all account sales, it's, unfortunately, possible to take the account back after selling(if you're the first owner.) Because of this issue, we always take the secret answers and a copy of the national ID from the seller. This is adds a protection layer to the sale. In any issues, we're able to get the sold account closed(banned) so there is no positive for the seller to take it back.