Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-includes/functions.php on line 4201

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/lib/dqml2tree.php on line 475
Valorant- Yama 2.0 Hakkında Bilmeniz Gerekenler -

Valorant- Yama 2.0 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Valorant 2.0 Yama Notları yayınlandı. Oyuncular yeni düellocu ajan YORU ile buluştu. Omen ve Brimstone için iyileştirmeler mevcut.
Valorant yeni sezona 2.0 yama notları ile bomba gibi giriyor. Bir süredir merakla beklenen yama güncellemesiyle birlikte yeni ajan Yoru, Valorant kadrosuna eklendi. Bunun yanı sıra Kontrol Uzmanları olan Brimstone ve Omen içinde düzenlemeler ve iyileştirmeler getirildi.

Geliştiriciler, 12 Ocak’ta oyunun metasını değiştirecek olan 2.0 yama notları’nı oyuncularla paylaştı. Başlarda popüler olan Brimstone, zamanla oyuncular tarafından tercih edilmemeye başladı ve geliştiriciler bu durumu fark ederek yeni güncelleme ile birlikte Brimstone’u daha çok tercih edilebilir hale getirdi.

Valorant 2.0 Yama Notları

Son gelen yamalarla birlikte Omen’in yetenek seti ve mevcut değerleri, profesyonel maçlarda Omen’i, Valorant’ın en çok tercih edilen ajanı haline getirdi. Öyle ki bu ajan, Kuzey Amerika First Strike turnuvasında her maçta seçilen ajanlar arasında %100’lük bir seçim oranına sahip. Tam da bu yüzden geliştiriciler Omen’in yetenek kitinde bazı zayıflatmalar yaptı. Bunun yanı sıra çok yakında Viper için de bir yama geleceği de duyurulmuştu.

Yama 2.0 ile yapılan değişiklikler listesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz;

► Valorant’ta Nerfleneceğini Düşündüğümüz 3 Ajan

Brimstone (Buff)
Riot Games, daha önceden Brimstone için seçim oranının düşüklüğünün farkında olduklarını ve bunun için ilerleyen tarihlerde bir çalışma yapacaklarını belirtmişti.
Güç işareti kuşanma süresi kaldırıldı ve bu sayede daha hızlı atılma becerisi sağlandı.
Molotof: Bedeli azaldı.
300$ → 200$
Dumanlı Hava Sahası: Kullanım menzili arttı.
4200 → 5000
Dumanın Etki Süresi: Arttı.
14,25 → 19,25
Ses: Brimstone artık dumanın ineceği konumu onaylarken rakiplerinin duyabileceği herhangi bir ses çıkarmıyor.

Omen (Nerf)
Paranoya: Bedeli arttı.
200 → 400
Karanlık Örtü: Atış hızı azaldı.
4000 → 2800

Riot Games’in resmi Valorant hesabı tarafından yayınladığı yeni sinematik fragman ile Yoru’nun, ışınlanma ve görünmez olma yeteneğine sahip olduğu duyuruldu. Valorant’ın yeni Düellocu Ajan’ı Yoru hakkında bilmeniz gereken önemli bilgileri aşağıda ele aldık.

Yeni Ajan Yoru’nun Yetenek Seti
Manipüle ustası ve hareket konusunda uzmanlaşmış bir Düellocu Ajan olan Yoru’nun yetenek seti aşağıdaki gibidir.
Q Yeteneği – Kör Nokta (Blindside)
Yoru’nun Stun (Şaşırtma) yeteneği, temel olarak Phoenix, Breach ve Skye’ın yetenek setinde olduğu gibi bir flaş. Yoru’nun flaşındaki temel fark, patlayabilmesi için bir tür yüzeye çarpması veya sıçraması gerektiğidir. Flaşınızla hiçbir şeye çarpmazsanız, sadece uzaktan kaybolur ve herhangi bir zarar vermez. Bu durum büyük ihtimalle oyunda ele alınması daha zor olan flaşlardan birini yapar.

E Yeteneği – Çatkapı (Gatecrash)

Yoru’nun imza yeteneği davetsiz misafirdir ve bu da onu belirli durumlarda sürpriz bir faktör haline getirebilir. İki seçeneğiniz var; ya haritada sabit bir yere geri dönmek için bir portal bağlıyorsunuz ya da portalı bir yolculuğa gönderiyorsunuz. Her iki durumda da artık teleport başına istediğiniz zaman bu portala geri dönme seçeneğiniz var. Davetsiz misafir, portalınıza geri dönebileceğiniz bir zaman penceresine sahiptir. Bununla birlikte, bu zaman penceresinin süresi oldukça uzundur ve bu nedenle denemek istediğiniz çoğu oyun için bir sorun olmayacaktır.

C Yeteneği – Fake At (Fakeout)

Yoru’nun C yeteneği Yem, seçilen bir yerde ve her zaman ayak izlerini simüle edebilir. Bu adımların sesi, başka bir oyuncunun neden olduğu normal adımlardan belirgin bir şekilde farklı olsa da, kesinlikle bir an için hafif bir dikkat dağınıklığına neden olacaktır. Ayrıca portal sesleri, gerçek bir oyuncu veya yem yeteneğinden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın aynı sesi çıkarır. Yemi belirlediğiniz bir noktaya yerleştirebilir ve istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz.

X Yeteneği – Boyutlararası Geçiş (Dimensional Drift)

Ulti yeteneği, Yoru’yu düşmanlara tamamen görünmez hale getirmek için bir tür boşluk açar. Reyna’nın ultisinin aksine, bu yeteneği etkinleştirmek için ulti puanlarından başka bir şeye ihtiyacınız yoktur ve bir bonus olarak, Yoru’nun ultisinin süresi de çok daha uzun.Boyutlararası Geçiş, Yoru’nun boyutlara bakmasını ve herkesten görünmez ve yenilmez bir şekilde hareket etmesini sağlayan bir maske seçer. Basit bir dille: Belirli bir süre boyunca tamamen görünmez ve yenilmez bir şekilde hareket edebilir ve bu durumu istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.