Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-includes/functions.php on line 4201

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/lib/dqml2tree.php on line 475
TeamFight Tactics Rehberi -

TeamFight Tactics Rehberi

Teamfight Tactics kendine özgü mekanikler içeren özgün bir strateji oyunu: Kahramanlarınızı rastgele seçer ve yalnızca “en kuvvetli” gözükenleri tercih ederseniz, neredeyse her maçı kaybedersiniz. Birbiriyle mükemmel bir uyum içinde çalışan takımlar kurmanız gerekiyor. Ancak öğrenmeniz gereken şeyler bununla sınırlı değil: Teamfight Tactics, araştırma yapan ve oyunun özgün mekaniklerini öğrenmek için çaba harcayan oyuncuları ödüllendiriyor. Teamfight Tactics hakkında yeni başlayanların öğrenmesi gereken en önemli şeyler aşağıda yer alıyor.

Yeni Başlayanlar İçin Teamfight Tactics İpuçları

1. Ödülleri Çok Önemseme Ancak Varlıklarını Da Unutma
Teamfight Tactics, seviye atladıkça kazanabileceğiniz bir dizi ödül içeriyor. Neredeyse her seviyede farklı bir şeyin kilidini açmak mümkün. Ancak ödüllerin tamamı kozmetik amaçlı: Gerçek anlamda size bir avantaj sağlayacak hiçbir ödül bulunmuyor.

Yeni Başlayanlar İçin Teamfight Tactics İpuçları

Tüm listeyi kontrol edebilirsiniz, kozmetik amaçlı olmayan hiçbir ödül bulunmuyor.

Minik efsaneniz için yeni bir kaplama, atlıkarınca için farklı bir görünüm, saldırı efektleri, yeni minik efsane türleri… Kazanabileceğiniz sayısız hediye var ancak hepsi de sadece kozmetik bir etkiye sahip: Daha güçlü olmanızı sağlamıyor. Bu nedenle bu sistemi çok da önemsemeyin: Arenada hiç kimsenin ne kadar güzel göründüğünüzle ilgilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Aynı nedenle, Galaksiler Özel Kartını satın almanızı da tavsiye etmiyoruz. Karar elbette sizin ancak görsellik dışında işe yarar bir şey elde edemeyeceksiniz. Yine de, zaman zaman ödül penceresini açın ve ücretsiz olarak hak kazandığınız hediyeleri toplamayı unutmayın.

2. Kahramanlarınızı Nasıl Yerleştireceğinizi Öğrenin
Kahramanlarınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiğini öğrenme zamanı geldi. Çoğu oyuncunun buna hiç dikkat etmediğini göreceksiniz, bu nedenle işin esaslarını anlarsanız ciddi bir avantaj elde edebilirsiniz. Kahraman yerleşiminde şunlara dikkat etmeniz gerekiyor:

Kahramanlarınızın manası (sağlık çubuklarının altındaki mavi çubuk) hasar aldıklarında ve hasar verdiklerinde doluyor. Dolayısıyla öyle yerleştirmelisiniz ki her ikisini de yapabilsinler. Yani en çok hasarı verebilecekleri ve en az zararı alacakları bir konuma yerleştirmelisiniz.

Eğer kahramanlarınız özel yeteneklerini kullanamadan ölüyorsa, onları yanlış yere yerleştiriyorsunuz demektir. Bu sorunu yaşıyorsanız yerleşim düzeninizi gözden geçirmelisiniz.
Aynı LoL’de olduğu gibi, Teamfight Tactics de tank-destek-hasar veren üçlemesini kullanıyor. Destek kahramanları en arkada ancak köşelerde olmalı. Böylelikle, en azından bir köşeden gelecek saldırılara karşı korunmuş olurlar. Buradaki amacınız, hasar veren kahramanları mümkün olduğu kadar uzun bir süre boyunca hayatta tutmak: Ölmeden önce olabildiği kadar çok hasar vermeleri gerekiyor. Bu bağlamda, tankları en öne yerleştirin ve hasar verenleri korumalarını sağlayın.

Kahramanlarınızın yeteneklerini ve hangi sınıfa girdiklerini öğrenin. Hangilerinin tank olduğunu biliyor musunuz?

Savunma amaçlı oynuyorsanız, kahramanlarınızı sol alt köşede toplayın. Agresif bir oyun tarzı izliyorsanız, sağ üst köşe daha iyi bir seçim olacaktır.
Yaptığınız tercihleri rakibinizi izledikten sonra değiştirmekten çekinmeyin. Bazen en ideal dizilimi yapsanız dahi, rakibinizin tercih ettiği kahramanlara göre çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Gözünüz daima arenada olsun ve kendi birimleriniz kadar rakibinizin birimlerini de izleyin.

Daima arenayı izleyin ve gerekliyse tercihlerinizi değiştirmekten çekinmeyin.

3. Yama Notlarını Takip Edin
Teamfight Tactics, aynı LoL gibi çok sık güncelleme alıyor. Daha önemlisi, bu güncellemeler sadece oyunun eksiklerini ve hatalarını kapatmak için yapılmıyor: Her güncelleme, kahraman dengesini baştan sona değiştiriyor. Örneğin X kahramanını özel yeteneği ve sinerjisinin yüksekliğinden dolayı tercih ediyorsanız, bir sonraki yamada her ikisi de tamamen değişebilir. Veya, oyuna yeni bir kahraman ve çok işe yarayacak özel bir sinerji eklenebilir. Yama notlarını takip etmezseniz, bu gibi önemli yeniliklerden haberiniz olmaz ve ideal takım kompozisyonunu elde edemezsiniz. Bu sebeple, resmi Teamfight Tactics sitesini düzenli olarak ziyaret edin ve yamaların notlarını yayımlanmadan evvel okuduğunuzdan emin olun. Bu sayede özel bir avantaj elde edebilir, herkesten önce yeni bir takım kompozisyonu yaratabilirsiniz.

4. “En İyi Kahramanlar” Diye Bir Şey Yoktur

Her yama ve güncelleme ile kahramanların dengesi değişiyor. Diğer bir deyişle, “en iyi” kahraman ve sinerji kavramı, kişiden kişiye tamamen değişiyor. Hangi kahramanlarla daha iyi sonuç alıyorsanız onları kullanın: Başkalarının ne dediğinin hiçbir önemi bulunmuyor.
Kısacası, Teamfight Tactics’te iyi olmak ve ilk 10 içine girmek istiyorsanız, oyunla ilgili tüm gelişmeleri takip etmeli ve tüm mekanikleri öğrenmek için saatlerinizi harcamalısınız. Başkalarının hazırladığı “en iyi” listelerinde yer alan kahramanları ve sinerjileri kullanarak hiçbir şey elde edemezsiniz: Kendi “en iyi” listenizi oyun tarzınıza göre hazırlamanız gerekiyor. Doğru şekilde oynandıktan ve oyun tarzınıza uyumlu olduktan sonra, her kahraman ve sinerji ile başarılı olabilirsiniz.

Hangi kahramanların en iyisi olduğuna siz karar vereceksiniz. Başkalarının hazırladığı listeleri inceleyerek zaman kaybetmeyin.

Teamfight Tactics, onu öğrenmek için çaba gösteren ve zaman ayıran oyuncuları ödüllendiren bir oyundur. Oyundaki maçlar kısa bir süre içinde tamamlanır ancak onlara uzun bir süre boyunca hazırlanmanız gerekiyor: Ancak bu şekilde başarıyı elde edebiliyorsunuz.