Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-includes/functions.php on line 4201

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/lib/dqml2tree.php on line 475
STEAM 2020 Raporu Yayınlandı-Uçuk Rakamlar! -

STEAM 2020 Raporu Yayınlandı-Uçuk Rakamlar!

Steam 2020 yılı istatistiklerini içeren bir rapor Valve tarafından paylaşıldı ve sayılar gerçekten inanılmaz. Son yıllarda oyun endüstrisinin gelişimine hepimiz şahitlik ediyoruz. Sadece Steam istatistiklerini göz önüne aldığımızda ne kadar büyük bir kitlenin bu sektöre kazandırıldığını bir de siz düşünün.

 

Steam'in 2020 yılı

2020 yılı acısıyla geride kaldı. Steam bu yılda daha da büyüdü. Pandemi nedeniyle evlerine kapanan milyonlarca insan sayesinde Steam şirket rekoru kırdı. Aşağıda paylaşılan istatistikler bizzat kendileri tarafından duyuruldu.

Valve tarafından paylaşılan istatistiklere göre Steam 24,8 Milyon ile en yüksek eş zamanlı rekorunu kırmayı başardı. Platformun oyun satışları 2019 yılına göre %21,4 arttı. Şaşırtan bir diğer gerçek ise oyuncuların 2019 yılına göre %50 daha fazla oyun oynaları. Büyük bir artıştan söz ediyoruz. Raporun tamamına buradan ulaşmanız mümkün.