Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-includes/functions.php on line 4201

Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ggorqq/webapps/app-ggorqq/blog/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/lib/dqml2tree.php on line 475
Silkroad Ticaret Sistemi -

Silkroad Ticaret Sistemi

 

Silkroad Online Türkiye’nin tek yetkili silk satıcısı GGORQQ ailesinden herkese selamlar!
Uzun zamandır beklediğimiz, tarihe damga vuran bu başyapıtla tekrar buluşmanın sevinci içerisindeyiz. Tek bir yazımızda bu oyunun tüm yönlerine değinmek imkansız olacağından sizlere oyunun ticaret sistemi ile ilgili küçük bir bilgilendirme yazısı hazırlamak istedik. O halde zaman kaybetmeden başlayalım.

TİCARET

Farklı bölgeler arasında mal takası veya bir bölgede olmayan malların o bölgeye satılması, bu İşlerin kazanç elde etme amacıyla yapılması “ticaret” olarak ifade edilir. Silkroad Online Türkiye’de ticaret sistemi genel ticaret kurallarına mümkün olduğunca uygundur, ancak sistemin yapısı ticaret etkinliklerin eğlenceli yönünü vurgulamak amacıyla sadeleştirilmiştir. Ticaret genel olarak üç kategoriye ayrılır: İş etkinlikleri, konsinye ve hedef ticaret.

Bildiğiniz gibi ‘ticaret’ olarak adlandırılan şey iki farklı bölge arasında mal takası veye bir bölgede olmayan malların o bölgeye satılması ve sonunda bu işten kazanç elde etmek demektir.
Silkroad Online Türkiye’de de ticaret sistemi ticaret kurallarına olabildiğince uygun gibi gözüküyor. Bildiğimiz ticaret algısından farklı olarak sonuçta oyun oynadığımız için bu işin eğlenceli yönü baz alınmış ve olabildiğince sadeleştirilmiştir. Ticaret etkinlikleri bu oyunda iş etkinlikleri, konsinye ve hedef ticaret olarak üçe ayrılır. Haydi bu kategorilere bir göz atalım.

 

İş Etkinlikleri

Job exp alabilmek için bu görevleri yapmanız gerekir ve bu görevleri alabilmek için belirli NPC’lerle görüşebilirsiniz. Görevler çoğunlukla ticari ya da kaçakçılık olaylarıyla ilgilidir. Şanslıyız ki bizi yüksek seviyedeki oyuncuların tacizinden koruyacak bir ‘Güvenli Mod’ mevcut. Bu modda seviyesi sizin seviyenizden 5 veya daha fazla olan oyunculardan korunabilecek olsanız da bu konsinye ve hedef ticaret yapabileceginiz anlamına gelmiyor. Oyunun eğlencesi ve gerilimi de burada kendini hissettiriyor açıkçası.

Konsinye

Mallarınızı bir NPC’ye emanet ederek dolaylı yoldan size bir ticaret yapma imkanı sağlayan bu ticaret sistemi de oldukça mantıklı. Eğer özel ürünlere yatırım yaparsanız ve ticaretiniz başarılı olursa yatırımınızla doğru orantılı oalrak kazanç elde edersiniz. Bir işi alırken özel ürünleri elde etme şansınız daha yüksek olsa da bu ürünleri elde ederken iş kıyafeti giyip giymediğinize bakılmaz. Bir iş kıyafeti giydiğinizde düşman işlerin sahip olduğu özel malları daele geçirebilirsiniz.

Hedef Ticaret

Karakterin doğrudan yükleme yaptığı ve özel ürünleri sattığı sattığı ticaret türü olan hedef ticarette başarılı olunması halinde büyük kazanç elde edilir. Job Rank 1’den itibaren Hedef Ticaret yapılabilir. Kaydolmak için şehirde NPC’yle görüşülür. Ticaret yolu kaydın yapıldığı şehirden Hotan’a kadar uzanır. Ticaret esnasında eğer karakter saldırıya uğrarsa ve ölürse tüm özel ürünler düşecektir.

*Ticaret yalnızca NPC tarafından olabilir.

Avcının tüccarla konuşabilmesi gibi Hırsız da kaçakçılık yapanlarla konuşabilir.
Ticaret NPC’si Constantine, Jangan, Dönwhang, Semerkand ve Hotan’da bulunur.

TICARI MALLAR

Ticari Mallar ve Kaçak Mallar

**Ticari ve Kaçak Mallar iş etkinlikleri için hayati önem taşır. Yalnızca ve yalnızca bir iş becerisiyle çağrılan nakliye aracının deposunda saklanabilir.

Özel Ürünler
Bildiğiniz gibi bu ürünler konsinye ve hedef ticaretin temelini oluşturan eşyalardır. Normal modda avlanarak elde edilebildiği gibi İş modunda karşı işin karavanlarına saldırarak veya canavarları avlayarak elde edilebilir. Elde edildiğinde bu eşyalar Specialty Goods Sack’te saklanmalı,konsinye ve hedef ticarete özel nakliye araçlarıyla ticareti sağlanmalıdır.

** Eğer oto öğe paylaşımlı bir partideyseniz özel ürünler sırasıyla partinin üyelerine paylaştırılacaktır.
Not: Bu eşyalar Trader Sack’ı öğrenmeyen parti üyelerine paylaştırılmaz.

* Trader Sack’ı öğrendiğinizde Yetenekli Pet özel eşyalarını alabilirsiniz.

Ticaretin Kazançları Nelerdir?

Blue Stone
Bunlar başarılı bir ticaret üzerine Avcilara(Hırsızlara) verilen öğelerdir.
Bu malzemeler Shining Stones oluşturmada kullanılırlar.

Tickets
Bunlar ticarette başarılı olunması halinde Avcılara ( Hırsızlara) verilen öğelerdir.
*Verilen tickets sayısı başarıyla teslimi yapılan ticaret mallarının sayısına eşittir.

Medium                                                     Değiştirilen ticket sayısı
10 lowest-quality media        —>                    1 Ticket
10 low-quality media             —>                    3 Ticket
10 medium-quality media    —>                    5 Ticket