Yeni Rünler İçin İşinize Yarayabilecek Bazı Siteler!

7.22 yamasıyla beraber gelen yeni rünler tüm oyuncuların kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Ligi farketmeksizin tüm oyuncular yeni rünleri çözmekte oldukça zorlanıyor. İşe yarar kombinasyonları bulmak veya kendinize göre ayarladığınız rün sayfaları hazırlamak şuan oldukça zor. Bu sebeple işinizi kolaylaştırabilecek bir kaç siteyi sizin için paylaşacağız.

Runeforge

Reddit’te ünlü olup giderek büyüyen Runforge.gg, her şampiyon için ayrı rün kombinasyonları yaratıyor. Rün tavsiyelerinin altında neden bu şekilde bir kombinasyon yaratıldığı ile ilgili bilgilendirici açıklamalar da bulunuyor. Ayrıca rünlerin etkileriyle alakalı videolar da mevcut. Yeni rün sistemine alışana kadar oldukça işinize yarayabilecek bir site.

Pro Builds

Siteyi zaten bir çoğumuz biliyor ve kullanıyoruz. Bilmeyenler için açıklama yapmak gerekirse, bu site bize profesyonel oyuncuların oyun tarzlarından esinlenebilmemiz için anlık olarak oyunlarındaki şampiyonların yetenek geliştirme sırasını, eşya dizilimini ve maçın detaylı analizini gösteriyor.  Yeni rün sisteminin gelmesiyle artık profesyonel oyuncuların rün dizilimlerini de görebiliyoruz.

Team Dignitas

E-spor klüplerinden biri olan Team-Dignitas, sitesinin bir kısmını da faydalı bilgiler edinebileceğiniz bir blog olarak kullanıyor. Buradaki rün kombinasyonlarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Mobafire

Mobafire da oldukça bilinen ve kullanılan bir site. Yeni rün sistemiyle birlikte bünyesine farklı rün kombinasyonlarını inceleyebileceğiniz bir bölüm de ekledi. Hatta yeni sezon öncesinde en iyi 10 rehbere 1.000$ ve rp ödülü dağıtacakları bir rehber yarışması da mevcut.

Tüm bu sitelerin yanında Riot Games‘in kendi sitesinden de istemciye girmeden rün kombinasyonları deneyebilir bunlar hakkında elde ettiğiniz istatistiklerin bilgisini alabilir hatta kombinasyonlarınızı arkadaşlarınızıla paylaşabilirsiniz.