Mobile Legends Sıralı – Dereceli Oyun Sistemi

Mobile Legends’da dereceli oyunlara girebilmeniz için 8. seviyeye ulaşmanız ve en az 5 şampiyona sahip olmanız gerekir. Bu gereklilikleri tamamladıktan sonra dereceli oyunlara girerek yükselmeye başlayabilirsiniz.

Dereceli sistemi oldukça basit ve benzer oyunlarda alışık olduğumuz şekilde tasarlanmış. Toplamda 7 rank bulunuyor ve her biri kendi içinde kümelere sahip. Kümeler arası geçiş için yıldız toplamanız gerekiyor. Maç kazandıkça yıldız da kazanmış oluyorsunuz ve yeterli yıldızınız olduğunda oyun sizi bir sonraki kümeye atıyor. Her kümede sonrakine geçiş için kazanmanız gereken yıldız sayısı farklı olarak belirlenmiş. Üst seviye ranklerde almanız gereken yıldız sayısı artıyor. Üst üste maç kazandığınızda iki yıldız alabileceğiniz güzel bir sistem de bulunuyor. Aşağıdaki tabloda rankleri ve almanız gereken yıldız miktarlarını daha detaylı olarak görebilirsiniz.

Savaşçı 3
Savaşçı 2
Savaşçı 1

 

Elit 3
Elit 2
Elit 1

 

Usta 4
Usta 3
Usta 2
Usta 1

 

Büyük Usta 5
Büyük Usta 4
Büyük Usta 3
Büyük Usta 2
Büyük Usta 1

 

Epik 5
Epik 4
Epik 3
Epik 2
Epik 1

 

Efsane 5
Efsane 4
Efsane 3
Efsane 2
Efsane 1

 

Mistik Sürekli yıldız alarak üst seviye oyuncu sıralamasına girebilirsiniz.

Epik rankinden itibaren her iki takımda 1’er şampiyonu banlama hakkına sahip olur. Ayrıca şampiyon seçimleri sırayla yapılır. Her MOBA oyununda olduğu gibi bu oyunda da takım olabilmek oldukça önemli. Özellikle üst sıralara yükselmeyi amaçlıyorsanız iyi bir takım kompozisyonu kurabilmeniz gerekiyor.

Biz oyundan oldukça keyif aldık size de iyi oyunlar dileriz.

 

Üst sırala çıkmak için profesyonel bir yardım arıyorsanız Mobile Legends Boost Hizmetimize göz atabilirsiniz.