League of Legends–Yama 11.1 Hakkında

11. sezon daha fazla şampiyona güçlendirme ve zayıflatma ile birlikte geliyor. 
Riot Games, Aralık ayında 11.1 Yaması’nın önizlemesini yaptı ve birçok değişiklik hakkında bizleri bilgilendirdi. 6 Ocak’ta gelecek olan yamayla şampiyon listesine 6 yeni şampiyon geliyor. Oyun tasarım yöneticisi Mark ”Scruffy” Yetter bugün Ivern, Graves, Taliyah ve Malphite’ın nerfler almaya hazır olduğunu, Sivir ve Varus’un ise güçlendirileceğini açıkladı.

Sezon öncesi yeni eşyalari deneyen oyuncular Ivern ve Graves’in nerflenmesine şaşırmamalı. Özellikle, Ivern’ün Q’sunun tüm asamalarda bekleme süresinde iki saniyelik bir artış olacak ve E’sindeki AP oranının azaltılması, 68’den 66’ya bir temel AD zayıflaması görecek ve bu da erken jungle’a girmeyi biraz daha zor hale getirecek. Bu iki Jungele karakterin yeni efsanevi eşyalara erişimi oalçak ve her kademede oynamaları zorlaştırılacak.

 

Taliyah ve Malphite belki de uygun seçimlerdi ama sezon öncesi dönemde güçlü olduklarını söyleyebiliriz. Malphite’in W zırh hasar oranı yüzde 5, E zırh oranı yüzde 10 düşürüldü. Taliyah ise dolaşım baskısı nedeniyle ormanda büyüyecek bu nedenle pasif hareket hızı düşürülecek.

ADC rolünde biraz ilgisi artacak olan Sivir ve Varus Jhin, Samira, ve Miss Fortune gibi öncelikle seçimlerde gözükmüyorlar. Sivir’e düz hasarın yanı sıra 325’e kadar olağanüstü miktarda taban mana verilecek ve şeritte erken dönemde daha iyi kalmasına yardımcı olmak için Q’su artırılacak. Varus, Q’sunun tüm kademelerinde beş mana bedeli düştü ve erken seviyelerde daha düşük bir bekleme süresi yer alıyor.

Yeni sezon başlangıcına yaklaşırken, Yama 11.1, Lig metasını tamamen sarsmak istiyor. Yılın ilk yamasında şampiyonlara ve eşyalara gelecek diğer değişiklikleri de kontrol etmeyi unutmayın.